Mamy awans do ćwierćfinału po  dzisiejszym zwycięstwie ze Szwajcarią. Po ciężkich 120 minutach zremisowaliśmy 1:1. Pomimo to i tak nasza reprezentacja okazała się lepsza po strzelonych rzutach karnych.

Sam początek meczy wyglądał obiecująco. Biało-Czerwoni mieli okazję zaraz po błędzie defensywy Szwajcarów na linii pola karnego znalazł się Arkadiusz Milik, ale niecelnie przestrzelił mając przed sobą pustą bramkę.

Jednak sześć minut przed przerwą Polacy strzelili gola. Akcję lewą stroną przeprowadził Kamil Grosicki i podał do niekrytego Jakuba Błaszczykowskiego, który mając przed sobą przeciwnika, uderzył między jego nogami.

Szwajcarzy nie dali za wygraną i wyrównali w 82. minucie. Xherdan Shaqiri strzelił niesamowitego gola, gdyż uderzył wywrotką przy słupku z 17 metrów i Fabiański nie zdążył z interwencją.

Dogrywka nie przyniosła efektu więc sędzia podyktował  rzuty karne, które znacznie lepiej wykonywali Polacy.

4:5 – Grzegorz Krychowiak

Tym samym zwycięski mecz Polaków dał im jako pierwszy awans do kolejnej rundy. Tym samym  są już w ćwierćfinałowej drabince Euro 2016. Teraz pozostaje nam czekać na rywala, którym będzie Chorwacja lub Portugalia.